פתח תקווה, לוחמי הגטו 30

חנות פרחים ללא מתחרים

כל האמת על טו באב ויום האהבה הבינלאומי

רוח קרה נושבת בחוץ, וטיפות הגשם מטפטפות על החלון. חלק מהאזורים הצפוניים של ארצנו הקטנטונת אפילו מכוסים בשלג. אם זאת, כבר עכשיו ניתן להבחין בניצוצות הרומנטיקה וההתרגשות שכבר באוויר. את האביב כבר ניתן לראות באופק, ואיתו מגיע אלינו יום האהבה הבינלאומי, שנקרא גם ולנטיין.


אנשים מכל רחבי תבל חוגגים יום מיוחד זה, אך מעט יודעים לספר את הסיפור שעומד מאחורי חגיגות אלו. הרשו לי לספר לכם כיצד הכול התחיל.


האגדה מספרת שלפני שנים רבות, אי שם בימי בקיסר הרומי- קלאודיוס השני, חי כומר נוצרי בשם ולנטיין. הקיסר הרומי בתקופה ההיא אסר על זוגות צעירים להינשא, אך ולנטיין העז להמרות את פיו של קלאודיוס הקיסר, ובשם האהבה המשיך לחתן בני זוג אוהבים בסתר. ולנטין נתפס בשעת מעשה ונידון למוות על ידי הקיסר. את ימיו האחרונים לפני ההוצאה להורג בילה ולנטיין בצינוק חשוך, בו רשם מכתב פרידה לאהובת ליבו, שבמקרה הייתה ביתו של הסוהר. את המכתב חתם בשני מילים- "שלך ולנטין". ביטוי זה נמצא בשימוש גם בימנו, וניתן לראות כרטיסי ברכה רבים ליום האהבה אשר חתומים במילים אלה. גורלו של ולנטיין היה מר. הוא הוצאה להורג ב 14 בפברואר, בטרם הספיק לראות את פני אהובתו בפעם האחרונה.

 

סיבה נוספת, יותר אופטימית מהקודמת, לציון יום אהבה דווקא בתאריך זה, קשורה לתקופת ימי הביניים ומגיעה מאנגליה ומצרפת. היה נהוג לחשוב שעונת הרבייה של הציפורים מתחילה ב – 14 בפברואר. עובדה זו מוסיפה מרכיב רומנטי נוסף לתאריך זה.
כיום, ניתן לראות דרכים רבות בהם זוגות מציינים יום זה. חלק יעשו זאת באמצעות הענקת זרי ורדים אדומים המלווים בצרורות בלוני הליום בצורת לבבות. אחרים יבשלו ארוחות רומנטיות לאור נרות, ויפזרו עלי ורדים בכניסה לחדר השינה. ישנם כאלה שיצאו לטייל על חוף הים, יד ביד לאורך השקיעה, ויהיו כאלה שאפילו ינגנו מנגינה רומנטית על הגיטרה מתחת לחלון של אהובת ליבם.


אולי זה המקום לתת לכם הגברים, טיפ קטן ממני, ולחלוק אתכם את מה שעשה הבחור שהפך להיות האהבה הראשונה שלי, כדי לכבוש אותי. זה קרה לפני 5 שנים. זה היה יום אהבה גשום וקר מאד. כחודשיים לפני כן הכרנו והתחלנו לצאת. לא היינו יחד הרבה זמן, לכן לא ציפיתי להפתעה גדולה מצדו לכבוד יום זה, אך בהחלט מעט התאכזבתי כשהשעה הייתה כבר 8 בערב ועדיין לא ראיתי ממנו אפילו הודעת "יום אהבה שמח". כשחזרתי הביתה אחרי יום לימודים ארוך, הופתעתי לראות בכניסה לדירה זר עצום של ורדים אדומים. מתרגשת כמו ילדה קטנה, התקשרתי להודות לו. אך מה שבאמת המיס אותי הגיע טיפה מאוחר יותר. לאחר שבוע בערך, כשהפרחים היפים שלי החלו לנבול מעט, שמתי לב לורד אחד שנשאר טרי יותר מכולם, ממש כאילו נקטף אתמול. להפתעתי, כשחילצתי אותו מבין כל שאר הוורדים, הבנתי שהוא לא אמיתי אלא עשוי פלסטיק. מסביב לגבעול שלו היה מסולסל פתק, קשור בסרט אדום. על הפתק היה רשום בכתב היד של הבחור- " מבטיח לאהוב אותך עד שינבול הורד האחרון". המון דברים השתנו מאז, אבל על הורד הזה שמרתי, והוא פורח אצלי ממש כמו אז.

 

ועכשיו לרווקים שבינכם, אל תוותרו על היום זה! היום הזה לא נועד רק לזוגות. זו היא הזדמנות מצוינת לעשות את הצעד הראשון! אזרו אומץ וצאו לדרך. קבעו תכוניות עם מי שנמצא לכם בראש כבר המון זמן ומעולם לא העזתם לספר לולה. למשל, צאו לדייט קליל באווירה רומנטית בבר יין שכונתי לאור נרות.
בנימה זו, התלבשו יפה וצאו להפגין אהבה! רק אל תשכחו את השוקולדים והפרחים!תזמינו משלוח פרחים עד הבית זה הזמן להפתיע
להזמנות זרי פרחים מלהיבים וייחודיים ליום זה, בתוספת כרטיסי ברכה אישיים, בלוני הליום בשלל צורות וצבעים ועוד, צרו קשר בטלפון 9723-9234305+ עכשיו עם פרחי פניקס. כי אנחנו יודעים איך לגרום ליום זה להפוך להכי מיוחד שרק ניתן, במיוחד בעבורכם!

 

אנה
סנדלר
פרחי פניקס
חנות פרחים
לוחמי הגטו 30
פתח תקווה
, גוש דן
ישראל
+972 3 9234305